5. 7. 2014

Papírujeme a balíme

(hp) - Těch několik posledních dní těsně před odletem na každé mistrovství světa jde lakros trochu stranou, protože se řeší spousta organizačních záležitostí. V pátek jsme sice měli lehký trénink, ale než jsme se rozběhli po hřišti, vypadalo to u postranní lajny jako na burze. Rozdávaly se papíry, vybíraly se papíry, vyplňovalo se a podepisovalo lecos. Prohlášení pro dopingovou kontrolu, dotazníky pro ESPN, pravidla správného chování na univerzitě, kde budeme bydlet, a to jsem ještě určitě na něco zapomněl. Máte všichni dopingové prohlášení? Podepsal jsi už "Code of conduct"? Co mám napsat do oblíbeného filmu v tom ESPN dotazníku? Ještě mi chybí Matěj, kdy dorazí? Aha, je v dopravní zácpě. Nojo, tak snad jsme na nic nezapomněli.

Konečně vyrážíme na hrací plochu, projedeme jeden přesilovkový signál, novou variantu útoku proti zónové obraně a další možnost, jak se dostat k dobré střele naběhnutím přes vícenásobnou clonu. Na všech je sice vidět, že jsou v myšlenkách už v Denveru, ale všechno se nakonec podařilo úspěšně sehrát.

Chvíli po sedmé doráží Martin Charvát z Radiožurnálu, a na konci tréninku si chvili povídá se mnou, chvíli s Pavlem Došlým, a vznikla z toho reportáž vysílaná dnes na Radiožurnálu. V sousedství fotbalového MS a Wimbledonu vyzněla docela dobře.

Za sobotu musím zabalit. Nezapomenout žádné důležité papíry. Najít všechny drobnosti. Ta cívka s lakroskovým provázkem přece bývala vždycky tady. Nebo ne? Co z té lékárničky budeme opravdu potřebovat? Musím mít kabel pro připojení k internetu? Nabít akumulátory do foťáků. Co když mi ztratí velkou tašku? Tak aspoň věci na jeden den dám do příručního zavazadla. Navečer to všechno cpu do tašky a vážím. Ukazuje se, ze limit 23+12 kg není až tak vysoký, ale snad těch pár deka navíc projde. Nařídím si budíka a jdu spát. Na shledanou v Denveru.

1. 7. 2014

Krůček od poháru

(hp) - Chybělo jen málo a na téhle fotce jsme s pohárem byli my. V semifinále jsme soustředěnou hrou porazili Team GB 7:3 a ve finále prohráli podruhé na turnaji o pouhou jednu branku (3:4) s USAAI. Ale šance byly, jednou zazvonila tyčka, dvakrát vychytal střelu skoro z brankoviště americký brankař. Každopádně nezbývá, než popřát USAAI k vítězství a poděkovat za užitečný zápas. Podobné zkušenosti budeme v Denveru potřebovat.

29. 6. 2014

Prague Cup po dvou dnech

www.fotohavlin.cz
(hp) - Po pátečním pomalejším rozjezdu jsme se ze čtvrtého místa ve skupině propracovali přes Jižní Město do semifinále, kde nás čeká Team Great Britain. V základní skupině jsme s ním prohráli 5:8, tak snad se nám povede jim porážku oplatit.
Kompletní výsledky najdete na stránkách Prague Cup, vybrané obrázky si můžete prohlédnout na stránkách Foto Havlín.