16. 7. 2014

Univerzita, kde bydlíme

(hp) - Dnes nehrajeme, "díky" včerejší porážce od Irska, ale to už asi víte. Pokud ne, shrnul bych to (bez pokusu o nějakou hlubší analýzu) do jedné věty: "Začali jsme výborně, ale v poslední čtvrtce se to nějak zvrtlo."

Abych trochu přišel na jiné myšlenky vyrazil jsem na procházku univerzitním areálem kde bydlíme. Areál Denver University (neplést prosím s University of Colorado Denver) vypadá moc hezky a i vybavení pro studium i volný čas je celkem luxusní. Většinu týmových porad jsme měli v univerzitní knihovně a musím se přiznat, že tu místním studentům závidím. Mimochodem, na ten trávník před knihovnou jsme chodili, pokud byl jen házeci trénink.


My jsme tu ale hlavně kvůli sportu, a tak jsem zamířil směrem k Ritchie Hall, hlavnímu stanu Denver Pioneers, jak se místní sportovní týmy nazývají.
V budově můžete provozovat halové sporty (do "tělocvičny" se vejdou tři basketbalové kurty), najdete tu bazén a když přejdete naproti přes chodbu, dostanete se do hokejové haly. Její kapacitu jsem tipoval tak na 6 tisíc diváků, pak jsem si našel přesný údaj, a je to 7200.


Zpátky jsem se vracel ulicí na západní straně univerzitního areálu. Na druhé straně silnice se naskýtaly úplně jiné pohledy. Domky udržované i neudržované, s trávou zelenou i žlutou (co se tady nezavlažuje, to uschne), restaurace na Evans street, která uprostřed prochází univerzitou.Tím jsme se dostal zase k nám "domů", na jihozápadní cíp univerzitního areálu. Fotil jsem samozřejmě mnohem víc, takže pokud máte zájem, můžete se podívat na další obrázky z procházky po univerzitním areálu.

Vyrovnaná partie s Německem

(mh) - Po včerejší ne zcela optimálním výkonu proti Polsku čekal na český tým silný tým Německa. S německým týmem bez jednoho hráče jsme se již potkali na Berlín Open, kde jsme prohráli o gól. A s tímto pocitem, a posílení o 3 severoamerické posily jsme si věřili. Bohužel v tomto zápase naplno ukázala absence Dominika Peška.

Po první periodě byl stav vyrovnaný 2:2. A tým Německa předváděl svojí klasikou hru zpoza brány na, kterou byli čeští obránci připraveni. Ve druhé periodě měl český tým slibné šance, ale německý brankář Maase vše zneškodnil. Na opačné straně se chytly střely Phillipa Broze a nejlepšího německého hráče na hřišti Henrika duBois-Reyonda.

Od poloviny utkání dokázal přidat český tým v útoku na pohybu a to se vyplatilo. Přidal dvě branky, ale německý tým dokázal přidat 4. Poslední perioda byla hra na honěnou. Německý tým chytře držel balón a česká obrana se snažila lovit střelce. A tento úkol se docela dařil. Český tým dokázal sice skórovat, ale německý tým přidal také po brance a tak výsledné skóre bylo 9:5. I když tento výsledek nevypovídá o hře, která byla k vidění.

Český tým i po prohře neztrácí dobrou náladu o náladu se starají převážně hráči, co do hry už nenastoupí, František Dolejší a Dominik Pešek.

Dominik na nákupu

Omlouváme se za kvalitu fotografie, ale v záchvatu smíchu se nepodařilo udělat nic lepšího.
 


František našel boty pro obry


14. 7. 2014

Infarktový závěr


(mh) - Včerejší zápas skončil v pozdních hodinách a tak se čekalo, co udělá s hráči kratší doba na regeneraci. Po necelých šesti hodinách spánku se už jelo na zápas. Ten se konal na stejném hřišti, jako ten včerejší večerní s Kostarikou.

Po značně ne příliš přesvědčivém rozházení, byla na hráčích českého týmu vidět nervozita, kterou ukončil už v první minutě Kuba Nosek po nahrávce další opory Jižního Města Pavla Došlého. Polský ale tým do konce první periody dokázal otočit zápas ve svůj prospěch. Ve druhé periodě český tým navázal na svojí pohodu z první minuty, a otočil zápas z 2:3 na 6:4. Velkou zásluhu na to měl Radek Skála, který dvěma brankami vzal na svá bedra střelecký prapor po absenci Dominika Peška. Dále by se zasloužil pochvalu také Kuba Mareš, který se do brány dostal asi na 5 minunt po vyloučení Kuby Drozda, předvedl pár velice krásných zákroků, a nedal soupeři šanci korigovat skóre.
Do třetí periody vstoupil český tým, bez ladnosti pohybu a všechny útočné akce jako by postrádaly elán z prvních zápasů. Stejné chyby se dopustila i obrana když se nechala zaskočit polským útokem. A ten dostal český tým pod tlak třemi brankami. Na konci periody se ukázala zkušenost českého kapitána Pavla Došlého, který dokázal ještě do konce třetí části dát vyrovnávací branku na 7:7. Závěrečná perioda byla pro oba týmy stejná v klíči postupu. Pokud chtějí postoupit, musí dát více gólu než jejich soupeř.

Johnathan Munk v 7 minutě poslední periody udělal první krok k tomu aby český tým vyhrál skupinu, ale po v 14 minutě se prosadil Colin Jesien, který dokázal sebrat balón na brankovišti a využil zaváhaní českého týmu. Ale český tým může spoléhat na dnes výborně přípravného Skálu, který svým třetím gólem převážil misku vah opět pro český výběr. Na tabuli svítil čas 51,1 vteřin, když se nechal vyloučit Martin Hodaň na jednu minutu za sekání, a dal šanci soupeři na vyrovnání zápasu. A to se hostům podařilo, a to 16 vteřin před koncem, ale gól z lakrosky Michaela Pocha nebyl pro nelegální lakrosku uznán. A tak mohla přijít radost českého týmu naplno.

Zítra se v 11:00 utkáme před kamerami ESPN 3 s týmem Německa.

13. 7. 2014

Povinná výhra ale za jakou cenu

(mh) - Třetí hrací den, byl ve znamení čekání na zápas proti Kostarice. O tomto soupeři jsme moc informací neměli. Jediné co jsme na měli, bylo video s Polskem, kde toho vidět moc nebylo, protože polským tým nepustil našeho soupeře k žádné pořádné akci.
Před zápasem bylo času dost na lehký trénink, který se konal v před knihovnou místního kampusu. Trénink byl rozdělen na tři skupiny. A každá ze skupin dělala něco jiného. Útoční měli jednoduchou část sedět pod stromem a procházet si signály. Obránci pod vedením legendy Willa Mraze prošli obrané postavení a také Will prozradil několik chytrých maličkostí, které by se mohly hodit v pozdější části turnaje, ale bylo by dobré si to vyzkoušet na relativně slabším soupeři, jako má být tým ze střední Ameriky. A nemůžeme, zapomenou na naše Kuby v bráně. Trenér Pete jim nedal ani dnes odpočinout a procházel pohyb v brankoviště a práci s lakroskou, na konci jejich části si zahráli o soutěž o dolary, která neměla vítěze, protože místní strážník (Kampus Police) byl proti tomu, aby se trefoval plastový koš na odpadky.

Po lehkém týmovém obědu, který se skládal ze sendviče, banánu a pití zbylo dost na odpočinek a dodělání posledních úprav na výstroji každého hráče. Po příjezdu na zápas bylo vidět, že se obloha čertí. A volání z místního rozhlasu o tom, že se blíží tornádo nedalo na sebe dlouho čekat. Po půlhodinovém čekání na dámských záchodcích v západní sektoru (kde jsme celý tým stal terčem žen toužících po fotkách s námi) pak následoval přesun do  kabiny místního týmu Denver Rapids. Po návratu netrvalo ani 10 min se celý procedura opakovala. Podrženo sečteno zápas začas zhruba s 90 minutovým zpožděním.

Od úvodního face offu byl na hřišti pouze jeden tým a po 20 minutách svítilo na ukazateli skóre 7:0. Tento téměř fotbalový výsledek (Německo 7:1 Brazílie) ukazoval dominanci českého týmu. Bohužel jeden vroubek to mělo, a to zranění našeho nejvíce bodujícího hráče Dominika Peška, který si po lehkém kontaktu s jedním z protivníků poranil koleno. Do půlky se náskok jen zvyšoval. Za zmínku stojí možná jen to, že brankář Kuba Drozd nemusel ani jednou zasahovat.
Po půlce obraz hry vypadal pořád stejně, pokračovalo opakované dobývání Kostarické tvrze. Musíme pochválit i benjamínka v českém týmu Artura Bergmana, který dan nejen svůj první gól ale dokonce si na své konta přidal celý hattrick. Více Vám Artur poví v rozhovoru pod článkem.
Po zápase jsme zase slyšeli, ze všech stran chválu na oblečení, které máme. Tak tímto bychom rádi poděkovali firmě uncommon fit za výrobu, a také autorovi loga Petrovi „Píďovi“ Tornovi.
Děkujeme všem za podporu a nejnovější informace budou facebookové stránce: www.facebook.com/czechlacrosseteam


A ještě přidáme několik obrázků z čekání, které postihlo i další týmy.

Jak jsme se schovávali

Ráno vypadá moc hezky. Ani není horko. To nás možná mělo varovat.

 
Na zápas přicházíme ještě zvesela.


Tohle uz jsme schovaní na dámských záchodech.


Pak jsme se přesunuli do šaten stadionu.Při druhém poplachu už jsme chytřejší a jdeme na lepší stranu tribuny, kde s námi trpí i Australané.