20. 7. 2014

A je to za námi

Poslední, co se ještě v Denveru mělo rozhodnout, se rozhodlo: Novým mistrem světa je KANADA. V poněkud nudném finále předvedla vynikající taktický výkon a porazila USA 8:5. Snažili jsme se v paměti vydolovat, kdy se stalo, aby Američané nedali deset, a vzpomněli jsme si jen na zápas v základní skupině v Manchesteru 2010. Tam prohráli 9:10 s Kanadou.

Pro nás je už všechno také jasné. Skončili jsme čtrnáctí, což znamená, že jsme udrželi pozice. Těsně před námi jsou Novozélanďané, Švédové, pak Irsko, Německo, Japonsko a Izrael. A pak už Modrá skupina, když to vezmu odzadu, tak Skotsko, Anglie, Austrálie, Irokézové, USA a Kanada. Irokézové jasně porazili v zápase o třetí místo Austrálii a získali svou první medaili v historii fieldového MS.

Ani nám se ale ceny nevyhnuly. Billovi byla uděleno ocenění "Spirit of Lacrosse", která se dává osobnostem, kteří se zasloužili o lakros v té dané zemi.A pak to hlavní: Jonathan Munk byl vybrán do prezidentského týmu, což je "all stars" složený z týmů mimo Modrou skupinu.