24. 6. 2014

Od Manchesteru k Denveru

(hp) - Když Mezinárodní lakrosová federace (FIL) přidělila pořadatelství lakrosového MS 2014 Spojeným státům americkým, rozhodl jsem se, že se na něj chci podívat, neboť to nepochybně bude největší lakrosová akce historie, a větší že už fakt nikdy nebude. O nějaký rok později se sice ukázalo, že další pokus dostane ještě Manchester v roce 2018, ale to rozhodnutí nějak zůstalo. A tak za pár dní letím s českým týmem za oceán. Ta cesta bude určitě zdrojem mnoha zajímavých zážitků a dojmů, o které bych se rád podělil. A doufám, že se ke mě přidají i ostatní účastníci výpravy.

Kde a jak začít? V anglickém Manchesteru před dvaceti lety. Letos je to totiž právě dvacet let od prvního oficiálního vystoupení české lakrosové mužské reprezentace na vrcholné mezinárodní akci, a to na mistrovství světa v Manchesteru. Měl bych tu pro vás malý kvíz: Podívejte se na obrázek a zkuste vyjmenovat hráče české reprezentace z roku 1994. Kdo to zvládne jako první i s trenéry a členy realizačního týmu do konce letošního Prague Cupu, má u mě zvláštní cenu. Osoby na fotografii jsou ze soutěže samozřejmě vyloučeny, jinak by to nebylo fér. Odpovědi pište do komentářů pod článkem, cena bude předána při vyhlášení výsledků turnaje.

1 komentář:

  1. Tak tady je rozluštění: V horní řadě stojí Roman Pokorný (MAL, součesný prezident ČLU), David Vortel (JM), Martin Preisler (PLZ), Pepa Müller (JM), Milan David (PLZ), Ondra Čibera (MAL), Matouš Hilar (MAL), Pavel Kraus (PLZ), Michal Novotný (JM), Martin Mrlík (MAL). Ve druhé stojící řadě jsou Petr Novotný, Pavel Semerák (MAL), Mirek Knotek (RAD), Jindra Váša (JM), Jirka Mikulka (JM), Jan Lukeš (PLZ), Petr Chmelař (MAL), Petr Tahal (MAL), Saša Kurz (MAL), Vláďa Manda (MAL), Martin Vávra. V sedící řadě jsou Milan Vít (PLZ), Jirka Vít (PLZ), Ivo Nedvěd (MAL), Martin David (PLZ), Petr Novotný (JM, ano, opravdu je tu tohle jméno dvakrát) a Pavel Kurz (MAL). No, a na zemi sedící koučove jsou: Chris Weil, Karl Wimer, Andy Firman a John Hetzel.

    OdpovědětVymazat