11. 7. 2014

Den D

(mh) - Po včerejším přípravném zapasu s místním týmem CSU Pirates (hraje s nimi Eric Uhl), který skončil vyrovnaným výsledkem, nás čekal velice hektický den, zakončený slavnostním zahájením, po kterém následoval zápas mezi domácím celkem a jejich severním sousedem

Ale vraťme se ještě na skok ke včerejším zápasu. Zápas se odehrál na hřišti, které bylo mírně s kopce. Tento fakt pocítili hráči po zápase větší únavou a bolestí v dolních končetinách. V zápase se vyzkoušely všechny herní varianty v útoku, obraně a i ve hře s početním výhodou. Bylo dokonce  vidět i několik kuriózních vlastních gólů, a to na obou stranách.

Ale vraťme se ke dnešku. Po vydatné snídani obsahující všemožné kombinace ovoce, vajíček, párku a slaniny nás čekala poněkud nudná část dne v podobě informační schůzky, jak to bude dneska večer vypadat, kam se máme postavit, kdo bude nést vlajku, jaké si máme vzít triko, co je areálu povoleno, co je zakázáno a kde se má kouřit atd. Následně se celý tým přesunul na první týmovou přípravu na našeho první soupeře. Jako perličku můžeme uvést novinku v podání hlavní trenéra, a to byl graf, vysvětlující největší hvězdy Turků.


Odjezd na zahájení byl stanoven 2 hodiny před zahájením a 4 hodiny před první zápasem. Což podle všech bylo zbytečně brzo, zvlášť když nás čekalo hodinové stání na přímém slunci. Zahájení bylo podobné jako na olympijských hrách. Každý tým měl svého malého kluka, který nesl tabulku se jménem země, za ním předem určený vlajkonoš. V českým týmu se této role ujal Matěj Řezníček. Zástup prošel kolem nastoupených rozhodčích a po obrátce zmizel na zadní provizorní tribuně těsně za jednou z branek. Po standardních proslovech a indiánském tanci se slova ujal prezident FILu Stan Cockerton, a zahájil MS. Po proslovu byla dvouhodinová pauza, aby se mohli připravit na zápas týmy USA a Kanady. V pauze byla možnost si jít nakoupit lakrosové věci anebo dojít na předražené jídlo. A některým se podařilo dát i pár podpisů anebo se stal cílem fotoaparátů mladých Američanů.

Na první zápas dorazila slušná divácká kulisa. Hlavní stadion Denver Rapids byl zaplněn ze tří čtvrtin. Tomu také odpovídala atmosféra na stadionu, i když do půlky druhé periody byla převážně pochmurná a to díky výsledku 0:3. K obratu v zápasu zavelela dvojice Kevin Buchanan a Paul Rabil. V půli třetí periody svítilo na ukazateli skóre 8:4 pro pořádající zemi. Kanadě se podařilo do půlky poslední periody stáhnout výsledek na 9:6, ale více už v silách javorových listů nebylo. Do konce zápasu přidal každý tým po gólu. Závěrečný výsledek 10:7 dává USA relativní výhodu případném semifinále. Ukázka ze zápasu:
Celé video je nalezení na stránkách MS

1 komentář:

  1. Dobrá práce s turkama, chlapi. Jen tak dál, ať nevyhodím 30 doláčů nadarmo :).

    OdpovědětVymazat