14. 7. 2014

Infarktový závěr

(mh) - Včerejší zápas skončil v pozdních hodinách a tak se čekalo, co udělá s hráči kratší doba na regeneraci. Po necelých šesti hodinách spánku se už jelo na zápas. Ten se konal na stejném hřišti, jako ten včerejší večerní s Kostarikou.

Po značně ne příliš přesvědčivém rozházení, byla na hráčích českého týmu vidět nervozita, kterou ukončil už v první minutě Kuba Nosek po nahrávce další opory Jižního Města Pavla Došlého. Polský ale tým do konce první periody dokázal otočit zápas ve svůj prospěch. Ve druhé periodě český tým navázal na svojí pohodu z první minuty, a otočil zápas z 2:3 na 6:4. Velkou zásluhu na to měl Radek Skála, který dvěma brankami vzal na svá bedra střelecký prapor po absenci Dominika Peška. Dále by se zasloužil pochvalu také Kuba Mareš, který se do brány dostal asi na 5 minunt po vyloučení Kuby Drozda, předvedl pár velice krásných zákroků, a nedal soupeři šanci korigovat skóre.
Do třetí periody vstoupil český tým, bez ladnosti pohybu a všechny útočné akce jako by postrádaly elán z prvních zápasů. Stejné chyby se dopustila i obrana když se nechala zaskočit polským útokem. A ten dostal český tým pod tlak třemi brankami. Na konci periody se ukázala zkušenost českého kapitána Pavla Došlého, který dokázal ještě do konce třetí části dát vyrovnávací branku na 7:7. Závěrečná perioda byla pro oba týmy stejná v klíči postupu. Pokud chtějí postoupit, musí dát více gólu než jejich soupeř.

Johnathan Munk v 7 minutě poslední periody udělal první krok k tomu aby český tým vyhrál skupinu, ale po v 14 minutě se prosadil Colin Jesien, který dokázal sebrat balón na brankovišti a využil zaváhaní českého týmu. Ale český tým může spoléhat na dnes výborně přípravného Skálu, který svým třetím gólem převážil misku vah opět pro český výběr. Na tabuli svítil čas 51,1 vteřin, když se nechal vyloučit Martin Hodaň na jednu minutu za sekání, a dal šanci soupeři na vyrovnání zápasu. A to se hostům podařilo, a to 16 vteřin před koncem, ale gól z lakrosky Michaela Pocha nebyl pro nelegální lakrosku uznán. A tak mohla přijít radost českého týmu naplno.

Zítra se v 11:00 utkáme před kamerami ESPN 3 s týmem Německa.