13. 7. 2014

Povinná výhra ale za jakou cenu

(mh) - Třetí hrací den, byl ve znamení čekání na zápas proti Kostarice. O tomto soupeři jsme moc informací neměli. Jediné co jsme na měli, bylo video s Polskem, kde toho vidět moc nebylo, protože polským tým nepustil našeho soupeře k žádné pořádné akci.
Před zápasem bylo času dost na lehký trénink, který se konal v před knihovnou místního kampusu. Trénink byl rozdělen na tři skupiny. A každá ze skupin dělala něco jiného. Útoční měli jednoduchou část sedět pod stromem a procházet si signály. Obránci pod vedením legendy Willa Mraze prošli obrané postavení a také Will prozradil několik chytrých maličkostí, které by se mohly hodit v pozdější části turnaje, ale bylo by dobré si to vyzkoušet na relativně slabším soupeři, jako má být tým ze střední Ameriky. A nemůžeme, zapomenou na naše Kuby v bráně. Trenér Pete jim nedal ani dnes odpočinout a procházel pohyb v brankoviště a práci s lakroskou, na konci jejich části si zahráli o soutěž o dolary, která neměla vítěze, protože místní strážník (Kampus Police) byl proti tomu, aby se trefoval plastový koš na odpadky.

Po lehkém týmovém obědu, který se skládal ze sendviče, banánu a pití zbylo dost na odpočinek a dodělání posledních úprav na výstroji každého hráče. Po příjezdu na zápas bylo vidět, že se obloha čertí. A volání z místního rozhlasu o tom, že se blíží tornádo nedalo na sebe dlouho čekat. Po půlhodinovém čekání na dámských záchodcích v západní sektoru (kde jsme celý tým stal terčem žen toužících po fotkách s námi) pak následoval přesun do  kabiny místního týmu Denver Rapids. Po návratu netrvalo ani 10 min se celý procedura opakovala. Podrženo sečteno zápas začas zhruba s 90 minutovým zpožděním.

Od úvodního face offu byl na hřišti pouze jeden tým a po 20 minutách svítilo na ukazateli skóre 7:0. Tento téměř fotbalový výsledek (Německo 7:1 Brazílie) ukazoval dominanci českého týmu. Bohužel jeden vroubek to mělo, a to zranění našeho nejvíce bodujícího hráče Dominika Peška, který si po lehkém kontaktu s jedním z protivníků poranil koleno. Do půlky se náskok jen zvyšoval. Za zmínku stojí možná jen to, že brankář Kuba Drozd nemusel ani jednou zasahovat.
Po půlce obraz hry vypadal pořád stejně, pokračovalo opakované dobývání Kostarické tvrze. Musíme pochválit i benjamínka v českém týmu Artura Bergmana, který dan nejen svůj první gól ale dokonce si na své konta přidal celý hattrick. Více Vám Artur poví v rozhovoru pod článkem.
Po zápase jsme zase slyšeli, ze všech stran chválu na oblečení, které máme. Tak tímto bychom rádi poděkovali firmě uncommon fit za výrobu, a také autorovi loga Petrovi „Píďovi“ Tornovi.
Děkujeme všem za podporu a nejnovější informace budou facebookové stránce: www.facebook.com/czechlacrosseteam


A ještě přidáme několik obrázků z čekání, které postihlo i další týmy.

Žádné komentáře:

Okomentovat