16. 7. 2014

Univerzita, kde bydlíme

(hp) - Dnes nehrajeme, "díky" včerejší porážce od Irska, ale to už asi víte. Pokud ne, shrnul bych to (bez pokusu o nějakou hlubší analýzu) do jedné věty: "Začali jsme výborně, ale v poslední čtvrtce se to nějak zvrtlo."

Abych trochu přišel na jiné myšlenky vyrazil jsem na procházku univerzitním areálem kde bydlíme. Areál Denver University (neplést prosím s University of Colorado Denver) vypadá moc hezky a i vybavení pro studium i volný čas je celkem luxusní. Většinu týmových porad jsme měli v univerzitní knihovně a musím se přiznat, že tu místním studentům závidím. Mimochodem, na ten trávník před knihovnou jsme chodili, pokud byl jen házeci trénink.


My jsme tu ale hlavně kvůli sportu, a tak jsem zamířil směrem k Ritchie Hall, hlavnímu stanu Denver Pioneers, jak se místní sportovní týmy nazývají.
V budově můžete provozovat halové sporty (do "tělocvičny" se vejdou tři basketbalové kurty), najdete tu bazén a když přejdete naproti přes chodbu, dostanete se do hokejové haly. Její kapacitu jsem tipoval tak na 6 tisíc diváků, pak jsem si našel přesný údaj, a je to 7200.


Zpátky jsem se vracel ulicí na západní straně univerzitního areálu. Na druhé straně silnice se naskýtaly úplně jiné pohledy. Domky udržované i neudržované, s trávou zelenou i žlutou (co se tady nezavlažuje, to uschne), restaurace na Evans street, která uprostřed prochází univerzitou.Tím jsme se dostal zase k nám "domů", na jihozápadní cíp univerzitního areálu. Fotil jsem samozřejmě mnohem víc, takže pokud máte zájem, můžete se podívat na další obrázky z procházky po univerzitním areálu.

Žádné komentáře:

Okomentovat